Ботев Пловдив постигна първа победа на новопостроения стадион Христо Ботев. Канарчетата се наложиха с 3:1 над гостуващия Славия. В късната първосептемврийска вечер край Бирената фабрика и пред сравнително малко публика, жълто-черните се възползваха от грешките на своя съперник и още първото полувреме вкараха 3 безответни гола, което на практика предреши и изхода на срещата.

Срещата започна с минута мълчание в памет на легендата на Ботев Иван Занев, който си отиде от този свят на 30 август, както и в памет на юношата на Дунав Русе, който си отиде безвреме след като бе покосен от гръм по време на тренировка.

Ботев започна по-активно срещата и в 5-ата минута Попов бе фаулиран пред наказателното поле на гостите. Рабей изпълни прекия свободен удар, а топката мина покрай горния десен ъгъл на Кръстев. В тази минута играта спря за секунди, а феновете изразиха своята подкрепа към легендата на българския футбол Петър Хубчев, който се бори с коварна болест.

Постепенно Славия не само изравни играта, но и взе инициативата, организирайки няколко опасни атаки. При една от тях, в 17-ата минута, “белите” спечелиха корнер. След неговото изпълнение Тасем стреля с глава, Ханкич изби, а Галин Иванов с добавка прати топката в мрежата на домакините. Попадението обаче правилно бе отменено заради засада на капитана на гостите.

В 23-ата минута Иванов финтира Там и шутира опасно по земя, а Ханкич плонжира и изби в корнер. И когато Славия играеше по-добре от своя съперник, “бялата” отбрана допусна груба грешка при изнасяне на топката в 26-ата минута, която доведе до гол за “канарчетата”. Георгиев пробва пас, но намери Акере. Първоначално Кръстев спря играча на жълто-черните, но топката попадна в Рабей, който моментално я изпрати към непокрития Попов и капитанът на домакините откри резултата, разписвайки се в трети пореден двубой.

Пет минути по-късно Попов изведе Рабей под ъгъл сам срещу Кръстев. Последва удар по земя, но стражът на Славия спаси.

Попадението тотално разстрои играта на Славия и в рамките на 120 секунди Ботев вкара нови два гола чрез Мартин Секулич. В 38-мата минута Попов изведе отлично Акере по дясното крило. Той направи пробив и пробва центриране, което се отклони в крак на противников футболист, прехвърли Кръстев и топката влизаше в мрежата на “белите”, но на голлинията Секулич я довкара с глава.

Само две минути по-късно нов набег на Акере обърка противниковата отбрана и Стоянов в опит да го спре изведе без да иска Секулич сам срещу Кръстев. Таранът първоначално не отбеляза, но след добавка с глава записа името си на таблото за втори път.

След почивката темпото на игра спадна. Все пак в 56-ата минута Ботев имаше нова възможност за гол. Акере отправи фалцов удар по земя, но покрай дясната греда. След час игра резервата Бароан, появил се малко по-рано на мястото на Секулич, отправи опасен шут, а Кръстев боксира. В 63-ата минута реферите отмениха поради засада втори гол на “белите”. Керчев вкара с глава след центриране на Иванов, но попадението и този път бе правилно отменено.

Десетина минути по-късно Ханкич изби силен изстрел отдалеч. В 77-ата минута и Иванов пробва рефлекса на домакинския страж с прецизен удар по земя в долния десен ъгъл, но Ханкич плонжира и спаси.

В 82-рата минута Славия стигна до почетно попадение в срещата след пробил от ляво на Томбак и негов гол.

БОТЕВ: 1. Ханкич, 5. Там, 24. Ван Хертъм, 28. Карабельов, 15. Ето’о, 38. Балогианис, 22. Рабей, 16. Акере, 20. Перера, 10. Попов, 9. Секулич

СЛАВИЯ: 12. Кръстев, 3. Томбак, 6. Георгиев, 4. Генев, 37. Керчев, 27. Мартинов, 73. Минчев, 71. Стоянов, 88. Тасев, 33. Иванов, 7. Бакеро