PlovdivDerby

Ботев Пловдив и Славия завършиха 0:0 в среща от плейофите на Първа лига. Това бе първа точка за канарчетата на Колежа, след завръщането им у дома, но пловдивчани не успяха да вкарат първия си гол.

Любопитно е , че Стефан Стоянов за втори път е временен старши-треньор след спешни рокади при канарчетата. Миналия път Стоянов води тима за два мача, а сега ще има 4. И миналия път Стоянов заложи на някои юноши в двата си двубоя, като при гостуването на Лудогорец един от тях – Стефан Попов, направи асистенция на Сисе, за първи гол, след отново продължила много дълго голова суша, за жълто-черните. Днес Стоянов бе заложил на двама чужденци в атака, които трябваше с опита си да успят да вкарат за първи път на Колежа, след завръщането на канарчетата. Това бе трети мач, в който Ботев Пд търсеше първия си гол на новопостроения си стадион. В състава бе върнат ветерана Балтанов, а Работов и 16-годишния Папазов бяха играчите в стартовите 11, които носеха духа на академията. През втората част в игра се появиха още  Мартин Ситев, който също е на крехката възраст от 16 години и година по-големия Мирослав Георгиев.

Друг любопитен факт е че точно както срещу Левски отново дясната греда на южната трибуна лиши Бароан от гол.

Дебютните 15 минути на „Колежа“ бяха доста активни и включваха неточни удари и от двете страни. В 14-а минута домакините имаха претенции за дузпа, но главният съдия Васимир Ел-Хатиб не сметна, че има основания да отсъжда дузпа. Около 20-а минута „канарчетата“ засипаха противника с ъглови удари, а Виктор Генев тества Николай Кръстев на два пъти, но стражът се справи. Последва ответен отговор от Славия. Галин Иванов остана на стрелкова позиция след подаване от Людовик Соарес, но ударът на капитана беше много неточен. В 33-а минута Галин Иванов изведе по отличен начин Ертан Томбак зад отбраната на Ботев, но ударът на крайния защитник срещна страничния стълб на вратата на Аргилашки. Четири минути преди края на полувремето домакините пропуснаха златен шанс. След извеждащ пас Мартин Секулич излезе очи в очи с Николай Кръстев, но вратарят спаси по отличен начин с крак. В 56-а минута Ботев отново беше близо до гол. След разбъркване в наказателното поле на Славия Николай Минков пробва силен диагонален изстрел, но Николай Кръстев показа за пореден път рефлекс.В 72-а минута и домакините нацелиха греда. Антоан Бароан беше намерен на точката на дузпата, но изстрелът му срещна страничния стълб на вратата на Славия.

Ето и стартовите съставите на двата отбора:

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки – Станислав Работов, Виктор Генев, Папазов– Калдерон, Балтанов, Джеймс Ето’о, Николай Минков – Красиан Колев, Антоан Бароан – Мартин Секулич

Славия: Николай Кръстев – Венцислав Керчев, Натан Гасама, Емил Виячки, Ертан Томбак – Христо Попадийн – Людовик Соарес, Иван Минчев, Галин Иванов, Ерол Дост – Ахмед Ахмедов