Отборът на ЦСКА съумя да постигне десетата си победа в НБЛ през настоящия сезон. Възпитаниците на Росен Барчовски показаха характер и сломиха Ямбол с 80:73 (23:12, 19:21, 15:19, 23:21) в двубой от 20-ия кръг на родния баскетболен елит.

Така два кръга преди края на второто завъртане "армейците" се намират на четвъртото място в класирането с баланс от 10-8, докато ямболии са осми с 6-12. Съставът на Александър Алексиев не успя да направи втора поредна сензация, след като миналата седмица нанесе първа загуба на лидера Рилски спортист.

18

"Червените" бяха по-добрият отбор през цялото първо полувреме, в което разликата в тяхна полза достигна до 15 точки в един момент. След почивката обаче гостите намериха ритъма при стрелбата си и водени от своя лидер Иван Лилов, момчетата на Александър Алексиев достигнаха до пълен обрат в началото на последната част при 60:65. ЦСКА обаче отвърна на удара и с добри изяви на Таменанг Чо и Мартин Сотиров заличи изоставането си и се поздрави с победата.

Чо поведе победителите с 23 точки и 8 борби. Мартин Сотиров добави 18 и 5 асистенции, Алекс Симеонов се отличи с дабъл-дабъл от 17 точки и 10 борби, а Брандън Йънг реализира още 12 точки, към които добави и 7 овладени топки.

18

Иван Лилов бе най-резултатен за Ямбол с 21 точки и 6 асистенции. Декуан Морис вкара 16 точки, Дом Кристиано прибави 12, а Уил Таварес завърши с 11 точки.