Волейболният отбор на Марица (Пловдив) завърши без победа участието си в най-престижния европейски клубен турнир - Шампионската лига за жени. Момичетата на треньора Борислав Крачанов загубиха като гости на румънския КСМ (Търговище), с националката Мира Тодорова, с 0:3 (18:25, 10:25, 24:26) в последния си мач от Група Е на турнира, игран тази вечер.

Така Марица завършва на последното 4-о място в крайното класиране в групата без нито една победа, нито един спечелен гейм и нито една спечелена точка. Търговище пък остава на 3-а позиция с 2 победи, 4 загуби и 8 точки, но също отпада от по-нататъшно участие в плейофите и елиминациите на ШЛ.

Пловдивчанки поведоха с 8:6 в началото на първия гейм на мача, но постепенно домакините от Търговище направиха обрат до 20:15 в своя полза, като разликата се оказа непреодолима за Марица и румънският тим взе аванс след 25:18. Във втората част превъзходството на Търговище беше изключително голямо и резултатът премина през 10:4 и 18:7, а геймът завърши при 25:10. Марица поведе сериозно с 12:7 в третия гейм, но не успя да се възползва от доброто начало и в крайна сметка отстъпи драматично с 24:26, а с това загуби и мача с 0:3.