Старши-треньорът на Локо (Мездра) Диан Попов беше бит от футболист и свой колега в Ботевград днес, когато се изигра контрола между „железничарите“ и местния Балкан, разкрива "Конкурент". Тимът на Попов обърна домакините от 2:0 до 2:3, което предизвика гнева на домакините. През второто полувреме техният голмайстор в мача Здравко Атанасов е ударил в главата Попов. Вместо да озапти побойника наставникът на ботевградчани Иван Редовски (който е бивш футболист и наставник на тима от Мездра), след последния съдийски сигнал е нанесъл удар в главата на Диан Попов.

Треньорът на „железничарите“ потвърди информацията. „През целия мач Редовски псуваше мен и моите футболисти. Вместо да ги успокои, той ми нанесе удар след последния съдийски сигнал. Ще сезирам БФС, защото при подобен инцидент в официален мач побойниците ги вадят от футбола поне за 1 година“, коментира треньорът на Локо (Мездра).

Мачът ще се запомни със скандалното съдийство на местни рефери, които отсъдили 4 дузпи в срещата.

Преди почивката двата тима не си отбелязаха голове. През първата част Васил Калоянов от гостите беше изгонен с директен червен картон, но на мястото му на терена влезе друг футболист.

След почивката ботевградчани вкараха два гола от спорни дузпи, чрез побойника Здравко Атанасов.

„Железничарите“ върнаха попадение след точен удар от бялата точка на Николай Ганчев. Ваньо Иванов изравни за 2:2 след пас на Бояджиев. 10-ина минути Ганчев оформи крайното 2:3 след гол от дузпа.

Това беше третата победа от 4 контроли за мездренчани, които паднаха и веднъж от дубъла на Ботев (Враца).

На 11 февруари Локо (Мездра)/ посреща Витоша (Бистрица) в следващия спаринг.

Бъди част от "Домът на феновете”, играй и печели със Sportal.bg.