Локомотив Пловдив изигра поредната си контрола на турска земя. Черно белите отстъпиха на ФК Прищина (Косово) с 1:3. Куриозното в мача бе, че вратарят на съперника на пловдивчани вкара първия гол в срещата. В 19-ата минута Прищина поведе в резултата по-любопитен начин. Попадението бе отбелязано от вратаря на косовския тим – Ардит Ника. Стражът изпълни аут, а силният вятър понесе топката към вратата на излезлия напред Динко Хоркаш.

Силната игра на Прищина продължи и в 34-ата минута Ендрит Красники удвои за тима от Косово с далечен удар и шут срещнал се в гредата.

В последната секунда на полувремето дойде и третото попадение във вратата на пловдивчани. До него се стигна след грешка на Христо Иванов. Двама футболисти на Прищина се оказаха сами срещу Хоркаш, при което Белеша реализира. В 61-ата минута Ивайло Димитров можеше да намали изоставането на Локомотив, след като се откъсна от защитата на съперника, но завършващият му удар излезе в аут.

Девет минути по-късно Георги Каракашев шутира силно от дъгата на наказателното поле, но изстрелът му бе спасен от вратаря на косовския тим. В 76-ата минута Локомотив намали резултата. Димитър Илиев намери на добра позиция Евандро, който се обърна и прокара топката зад вратаря за почетно попадение.

Съставите на двата отбора:

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 23. Хоркаш, 99. Трупе, 5. Павлов, 3. Луан, 91. Георгиев, 34. Витанов, 33. Каракашев, 6. Иванов, 21. Евандро, 25. Фигередо, 11. Димитров

ПРИЩИНА: 12. Ника, 20. Битики, 2. Безича, 3. Мичи, 4. Рамадани, 88. Гаши, 77. Пепкези, 10. Красники, 9. Крейзиу, 99. Блеша, 98. Шетити