Ботев Пловдив победи Урал с 2:1 в поредната си контрола преди подновяването на шампионата. Попаденията за канарчетата вкара Секулич и Емануел още в първите минути на срещата. Мачът се игра в Дубай под обилен дъжд.

Преди това “канарчетата” победиха с категоричното 8:0 Гигант (Съединение) в Коматево, а при първата си проверка в Дубай завършиха атрактивно 4:4 с Рига.

Резултатът бе открит от Ботев в 12-ата минута. Тогава Мартин Секулич се възползва от неточност в защитата на руснаците и след като преодоля вратаря реализира.

Две минути по-късно Уме Емануел удвои за българите. Секулич намери съотборника си на добра позиция и със силен удар нигериецът реализира.

През втората част заваля доста силен дъжд в Дубай, което сериозно възпрепятства двата тима, но все пак руснаците успяха да намалят резултата чрез Даниел Мишкич в 60-ата минута.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:1 УРАЛ
1:0 Секулич (12)
2:0 Емануел (14)
2:1 Мишкич (60)

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 1. Аргилашки, 24. Ван Хертум, 27. Чернев, 44. Пунчец, 15. Ето’о, 21. Ннади, 2. Херман, 17. Минков, 74. Прокопиев, 31. Емануел, 9. Секулич