Джа Морант от Мемфис беше глобен с 35 000 долара за това, че се ядоса на съдия и не напусна полето "навреме", след като беше отстранен от мача от Националната баскетболна асоциация срещу Минесота в сряда.

Гардът получи технически фаул и беше отстранен от игра точно 1:22 минути преди края на четвъртата част.

Морант реализира 24 точки при загубата на Гризлис със 101:109 срещу Уулвс. Дилън Брукс от Мемфис също беше отстранен от този мач.

"Той е използвал неподходящ език към съдия", се казва в съобщението на НБА, цитирано от Ройтерс.

23-годишният Джа Морант има по 28,2 точки и 7,3 асистенции средно на мач за Мемфис, който заема четвърто място в Западната конференция с 13 победи и 9 поражения.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите двубои от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, на живо, само в ефира на MAX Sport.