При снощния успех над Австралия с 2:1 суперзвездата на Аржентина Лионел Меси се превърна в един от малцината футболисти в историята, изиграли поне 1000 мача в професионалната си кариера.

Зад този огромен брой двубои стои главозамайваща статистика, свързана с представянето на Меси в тях. Нападателят има внушителните 789 попадения, към които се прибавят и 348 асистенции. Така той има директен принос за общо 1137 голове в своята кариера. Това означава, че Бълхата бележи по гол на всеки почти 104 игрови минути. Ако към попаденията се причислят и асистенциите му, то Лео прави едното от двете на всеки 72 игрови минути. За 1000 мача той има цели 683 победи, 191 равенства и само 126 загуби. В тях аржентинецът е спечелил изумителните 41 трофея на клубно и национално ниво.

UMA LENDA! 1000 JOGOS NA CARREIRA PARA LIONEL MESSI. ⭐🇦🇷 #TNTSportsNoQatar pic.twitter.com/haXJ7q2WzY

— TNT Sports BR (@TNTSportsBR) December 3, 2022

Разбира се, веднага започнаха съпоставки как се е представил големият му съперник Кристиано Роналдо в първите си 1000 срещи. Макар и неговата статистика да е възхитителна, португалецът отстъпва на Меси и по голове (725), и по асистенции (216), и по трофеи (31).