Волейболният отбор на Марица (Пловдив) загря за първия си мач в Шампионската лига с 6-а поредна победа в женската "Демакс" лига и продължава без загуба, след като се справи като гост с тима на Левски с 3:0 (25:15, 26:24, 27:25) в мач от 6-ия кръг на първенството, игран тази вечер в зала "Левски София". Първи съдия на срещата пък бе журналистът от Sportal.bg Евгени Въков.

Шампионките от Марица започнаха ударно двубоя и поведоха със 7:1 в първия гейм, стигна се до 15:9, а след 15:15 шампионките го затвориха в своя полза с 25:15. Втория гейм беше доста равностоен Левски успя да дръпне с две точки при 10:8 и 14:12, но маричанки направиха обрат и поведоха с три точки при 17:14. Стигна се до изравняване и геймът продължи точка за точка до 24:24, когато в най-удобния момент Марица успя да го измъкне след 26:24. В третата част Левски поведе с 9:6, стигна се до 13:8, но пловдивчанки успяха да изравнят при 15:15. Левски успя да дръпне отново с 22:19 и да достигна до геймбол при 24:23, но шампионките не допуснаха да загубят гейм и след 27:25 спечелиха мача с 3:0.

С успеха Марица е с пълен актив от 18 точки и без загубен гейм, а Левски е четвърти с 11 точки след 4 победи и 2 загуби. Следващият мач от първенството на шампионките е гостуване на новака Хектор (София) в Драгоман, докато "сините" играят със Славия.

Двубоят беше и генерална репетиция за първия мач на Марица в Шампионската лига. В сряда (7 декември) от 21,30 часа българско време маричанки гостуват на полския Група Азоти Хемик (Полице).

Гледай волейбол на MAX с най-вълнуващите двубои от Шампионската лига за мъже и жени и Световното клубно първенство за жени, на живо, само в ефира на MAX Sport.