Отборът на Рилски спортист победи Шампион 2006 със 75:57 (17:14, 29:11, 18:12, 11:20) като домакин в мач от седмия кръг в първенството на България по баскетбол за жени. Успехът бе трети пореден и общо четвърти за състава от Самоков, който заема трето място във временното класиране с 11 точки. Баскетболистките на Шампион 2006 допуснаха четвърта загуба от седем изиграни двубоя и остават на четвърта позиция с 10 точки.

Домакините водеха през целия мач, като на след 10 минути игра имаха 3 точки аванс – 17:14, а след по-силна втора четвърт увеличиха преднината си до 19 точки при 46:25. След почивката Рилски спортист продължи да контролира срещата, а преди последния период водеше с 64:37. Най-голямата разлика достигна 29 точки.

Вероника Джикова и Деница Манолова реализираха по 17 точки за победителките. Джикова добави 11 борби и 8 асистенции, а Манолова – 9 борби и 2 асистенции.

За състава на Шампион 2006 най-резултатна беше Елена Димова с 11 точки и 6 борби.

В следващия кръг на 10 декември тимът на Рилски спортист ще гостува на Монтана 2003, докато отборът на Шампион 2006 ще играе срещу Локомотив София.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите двубои от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, на живо, само в ефира на MAX Sport.