Наставникът на Черно море обясни след победата с 2:1 над Локомотив (Пловдив) за Купата на България защо Матиас Курьор иска да сложи край на совята кариера. Днес нападателят изигра великолепен последен двубой със зелено-бялата фланелка, реализирайки и двата гола за своя отбор.

“Доволни сме от играта и резултата. Като цяло имаше една плахост и недоверие на някои хора от публиката към нас, което се отрази. Добре, че изравнихме. Второто полувреме бяхме доста по-добри и постигнахме победата.

Това е нашето лице. През последния полусезон някои мачове бяхме малко по-колебливи.

Започнахме мача плахо, първото полувреме вървеше доста вяло. Локомотив ни вкара от рикошет и се стъписахме. След това ни влезе гола. Отнехме доста топки при първия или втория пас на Локомотив, а след това беше по-лесно.

Курьор е футболист, който от малко ситуации може да вкара гол. Както и да говорим и комуникираме, Курьор не се чувстваше комфортно на пейката. А и годинките си казват думата. Той не е очвек, който да стои на пейката, а да играе постоянно. Това продиктува неговото решение, но предстои подготовка и всичко може да се случи.

Предвид това, че последните 3-4 години държим ниво, някои хора казаха, че имаме отстъпление и с право, но точково не се различаваме много от предишните сезони. Видя се последния мач, че не сме загубили чак толкова много като игрови стил.

През зимната пауза трудно се намират хора. Но видяхте, че Ангелов, който не беше дори втора опция, показа, че има качества.

Нямаме претенции кой ще ни се падне. Полуфиналите два мача ли са? Нямам представа. Искаме да играем у дома”, заяви Илиан Илиев.

Снимки: Борислав Цветанов