Левски приключва годината си в efbet Лига в утрешния 1 декември (четвъртък) в гостуване срещу шампиона Лудогорец. Срещите в Разград традиционно са трудни за “сините”, но те са изправени и пред справянето с една черна статистика.

Според статистика на “Мач Телеграф” от началото на новия век Левски печели изключително рядко в последния си мач преди зимната пауза. За последно 26 кратните шампиони спечелиха закриващия си шампионатен мач за астрономическата година през 2016 г., когато разбира бургаския Нефтохимик с 1:0 на “Георги Аспарухов”.

От тогава Левски завърши три пъти на равно - срещу Славия през 2017 г. (1:1) Локомотив (Пловдив) през 2019 г. (0:0), срещу Берое през 2021 г. (1:1), и отстъпи на два пъти - срещу Берое през 2018 г. (1:2) и ЦСКА - София през 2020 г. (0:1).

От 2001 г. насам Левски е спечелил в 8 от срещите си, 7 пъти е завършвал на равно и е загубил 6 пъти, в последната си шампионатна среща за годината. Загубите винаги са били с не повече от един гол разлика, като най-шокиращата бе с 0:1 в гостуването на Сливен през 2009 г. Четири години по-късно Левски отново пътува до Сливен преди да се оттегли на зимната пауза и разби Нефтохимих (Бургас) с 6:1.

Последната задача за 2022 г. е далеч от града на стоте войводи срещу доста по-неудобен съперник. Ще прекъсне ли Левски лошата традиция от последните пет сезона или Лудогорец ще задълбочи кризата, ще разберем на 1 декември (четвъртък) от 15:00 на “Хювефарма арена”.

Снимки: Sportal.bg