Отборът на Монтана 2003 победи Академик Пловдив със 118:68 (34:18, 30:10, 24:16, 30:24) като домакин зала „Младост“ в Монтана в изтеглена среща от десетия кръг на първенството на България по баскетбол за жени. С шестия си успех от седем изиграни мача Монтана 2003 излезе на първо място във временното класиране. Тимът на Академик Пловдив е шести, последен със седем поредни поражения.

Вицешампионките имаха превъзходство през цялата среща, спечелиха почти двойно повече борби под коша – 63:34, а най-голямата разлика в тяхна полза достигна 53 точки. Още до почивката баскетболистките на Монтана 2003 поведоха с 64:28, а преди последните 10 минути резултатът бе 88:44.

Седем състезателки на домакините реализираха 10 и повече точки. Валерия Алексиева бе най-резултатна с 26 точки, 5 борби и 12 асистенции, а Габриела Ангелова отбеляза 21 точки. Микаела Дамянова завърши със 17 точки и 11 борби, Алекса Харт се отчете с 16 точки и 10 борби, Борислава Денчева – с 14 точки, 4 борби и 4 асистенции, а Ванина Василева – с 12 точки, 7 борби и 14 асистенции и Йоана Иванова – с 10 точки, 14 борби и 5 асистенции.

Моник Рийд не взе участие в срещата за Монтана 2003.

За Академик Пловдив в мача игрови минути записаха само шест баскетболистки, като Анастасия Колева и Валентина Горанова вкараха по 14 точки. Първата добави 5 борби и 4 асистенции, а втората – 6 асистенции. Мила Кръстева допринесе с 13 точки и 11 борби.

В следващия по програма седми кръг от първенството Монтана 2003 приема шампиона Берое Стара Загора на 3 декември, докато Академик Пловдив ще бъде домакин на Локомотив София.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите двубои от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, на живо, само в ефира на MAX Sport.