Волейболистките на Левски София шокираха вицешампионите от ЦСКА и ги победиха с 3:1 (25:22, 21:25, 25:18, 25:19) в дербито от 5-ия кръг на “Демакс лига”, което се игра в залата на “червените” “”Васил Симов” в столицата.

Вечното дерби ЦСКА - Левски София започна напълно равностойно до 4:4. Равенството се запази до 11:11. “Сините”, за които дебют направи аржентинката Гуадалупе Мартин, успяха да запишат 3 поредни точки и да поведат с 14:11. Авансът на възпитаничките на Петър Шопов нарасна на 4 точки при 19:15. Патрисия Чолева се появи в игра за “червените” при 18:20. “Червените” намалиха до 22:23. Петър Шопов взе прекъсване за Левски. “Сините” стигнаха до геймбол при 24:22. Левски затвори първата част с 25:22.

47

Момичетата на Юлия Иванова стартираха ударно във втората част и благодарение на силния си начален удар поведе с 9:0. Преднината на ЦСКА стигна 12 точки при 14:2. Последваха 5 поредни точки за “сините” до 14:7. “Сините” волейболистки успяха да намалят разликата само на 3 точки при 14:17. Възпитаничките на Юлия Иванова поведоха с 20:15. “Сините” намалиха до 18:22 и 20:23. “Червените” стигнаха до геймбол при 24:20 и спечелиха втората част с 25:21.

47

“Сините” волейболистки поведоха с 5:2 в началото на третата част. ЦСКА изравни при 5:5, след което успя да поведе с 8:6. Момичетата на Петър Шопов изравниха при 8:8 и на свой ред поведоха при 9:8. “Червените” изравниха при 9:9. Равенството се запази до 12:12. “Сините” отново дръпнаха с 2 точки при 14:12, но последва ново равенство при 14:14. 3 поредни точки за волейболистките на Левски и 17:14. Юлия Иванова взе прекъсване за ЦСКА. Авансът на “сините” нарасна на 5 точки при 19:14. Волейболистките на Левски спечелиха третата част с 25:18.

47

Четвъртата част започна с лек превес на “сините” - 3:2. Последваха 3 поредни точки и “червените” излязоха напред с 5:3. Момичетата на Петър Шопов изравниха резултата при 5:5 и на свой ред поведоха с 9:6. Чолева замени Евлогиева в състава на ЦСКА. “Сините” дръпнаха с 4 точки при 12:8. Пейчева замени Димитрова в състава на ЦСКА. Гуадалупе Мартин и съотборничките й направиха преднината си 5 точки - 15:10. “Червените” изравниха при 16:16 и дори успяха да поведат с 18:17. “Сините” отново излязоха напред при 19:18. Момичетата на Петър Шопов стигнаха до мачбол при 24:19. Още при следващото разиграване волейболистките на Левски успяха да запишат успех за 25:19 в 4-ата част с 3:1 гейма в мача.

47

ЦСКА - ЛЕВСКИ СОФИЯ 1:3 (22:25, 25:21, 18:25, 19:25)

ЦСКА: Моника Тодорова, В. Тодорова, Дария Иванова, Р. Евлогиева, И. Евлогиева, К. Николова - И. Евлогиева-либеро (В . Нинова-либеро, А. Костадинова, И Ефремова, И. Пейчева, Р. Стойчева)

Старши треньор: ЮЛИЯ ИВАНОВА

Треньор: АНТОНИНА ЗЕТОВА

ЛЕВСКИ: М. Стоянова, К. Андонов, Н. Накова, Гуадалупе Мартин, Т. Миткова, И. Малинова - Е. Иванова-либеро (Вачева, Харизанова, Рая Млнкова)

Старши треньор: ПЕТЪР ШОПОВ.

Треньор: НИКОЛА ДИМИТРОВ.

СНИМКИ: NVL/Startphoto.bg

Гледай волейбол на MAX с най-вълнуващите двубои от Шампионската лига за мъже и жени и Световното клубно първенство за жени, на живо, само в ефира на MAX Sport.