Баскетболният отбор на Фенербахче записа победа №9 от първите си 10 мача в Евролигата. Възпитаниците на старши треньора Димитрис Итудис отметнаха и Олимпия Милано, след като го победиха с 82:72 (15:21, 17:16, 26:11, 24:24) при гостуването си в зала "Медиоланум Форум". За италианците това е шеста поредна грешка в турнира, като бъдещето на Еторе Месина начело на клуба продължава да е неясно.

Çift maç haftasından 2️⃣'de 2️⃣ ile dönüyoruz!

Tebrikler Fenerbahçe Beko! 💪

Maç Sonucu | @OlimpiaMI1936 🆚 Fenerbahçe Beko: 72-82

Skor dağılımımız: Hayes-Davis 22, Guduric 11, Calathes 9, Motley 9, Wilbekin 8, Booker 8, Jekiri 7, Şehmus 4, Metecan 3, Edwards 1. #YellowLegacy pic.twitter.com/gu17BGgdkC

— Fenerbahçe Beko (@FBBasketbol) November 24, 2022

"Фенерите" пък продължават да доминират през настоящия сезон и турският гранд продължава да е лидер в класирането с баланс от 9-1. Единственото поражение на "жълто-черните" тази година е от Барселона със само една точка разлика. Олимпия Милано пък е на дъното на подреждането с актив от 3-7.

Двубоят започна по най-добрия начин за домакините, които още до средата на втората четвърт вече разполагаха със страхотен актив в своя полза - 16 точки при 35:19. Момчетата на Месина обаче не успяха да задържат доброто си ниво до края на полувремето и чрез силна серия гостите се завърнаха в мача при 37:32.

След почивката инерцията си каза думата и гостите от Истанбул достигнаха до пълен обрат, като заедно с това преднината им стана двуцифрена точно в края на третата четвърт при 48:58. Баскетболистите на Олимпия не успяха да се събудят след страхотните си първи 15 минути и логично се предадоха пред своя съперник за крайното 72:82.

Найджъл Хейс поведе колоната за победителите с 22 точки и 5 борби. Марко Гудурич завърши с 11 точки, 6 борби и 6 асистенции, а Ник Калатес и Джонатан Мотли вкараха по 9 точки.

Наз Митру-Лонг наниза 18 точки за отбора на Олимпия. Дариъс Хол добави 16 точки, а Тимоте Луау-Кабаро добави още 15 точки.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите двубои от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, на живо, само в ефира на MAX Sport.