Полша приема финалите на Лигата на нациите през 2023 г., твърдят медиите в страната. 

Според портала sport.pl финалният турнир на надпреварата ще се проведе в емблематичната "Ерго Арена" в Гданск.

Международната федерация по волейбол (FIVB) не даде на Полша турнир от груповата фаза за първи път от 25 години, по-голямата част от тях ще се проведат в Азия. Организаторите на финалите трябва да бъдат официално обявени през декември.

„Град Гданск ви кани на Волейболната лига на нациите 2023 г. – подробности скоро…“ написаха във фейсбук профила си от полската федерация (PZPS) миналата събота. Което, според местните медии, изяснява нещата.

Последният път, когато събитие от този тип се проведе в Полша, беше през 2016 г., когато се играха мачове в Краков от Финалната шестица. Следващата година турнирът ще бъде под формата на плейофи, започвайки с четвъртфиналите. Двубоите трябва да се проведат в периода 19-23 юли.

Липсва официално потвърждение от Международната волейболна федерация (FIVB).

Гледай волейбол на MAX с най-вълнуващите двубои от Шампионската лига за мъже и жени и Световното клубно първенство за жени, на живо, само в ефира на MAX Sport.