Локомотив Пловдив загуби контролата си среща срещу ЦСКА 1948 с 3:2. Червените са един от най-неудобните съперници на черно-белите и това се затвърди и днес.

Приятелстката среща се игра на “Арена Царско село”. Локо Пд поведе още след само 4 минути игра. Джовани подаде към Димитров, който с хитър удар с пета вкара за 0:1
10 минути по-късно обаче домакините изравниха. Евгений Сердюк стреля от границата на наказателното поле и вкара за 1:1.
В 28-мата минута Ангел Бастунов стреля от дистанция и вкара за 2:1, правейки пълен обрат в срещата.

В 59-тата минута Локо изравни резултата. Йосип Томашевич засече с глава центриране от дясно за 2:2.
Домакините стигнаха до победата 15 минути преди края на редовното време.
Джонатан шутира от фаул, Пиргов изби, но при добавката Реян Даскалов реализира.

Стартов състав на Локо Пд: Илко Пиргов, Александър Василев, Луан, Мартин Паскалев, Матеус да Силва, Петър Витанов, Пиер Зебли, Джовани, Евандро, Бирсент Карагарен, Ивайло Димитров (Кристиан Томов, Райън Бидунга, Милош Петрович, Йосип Томашевич, Георги Каракашев, Димитър Илиев, Преслав Боруков, Иван Сулев, Даниел Маджаров, Сами Мехмедов, Христо Иванов)