Николай Киров записа първа победа начело на Берое, макар и в неофициален мач. Заралии надделяха с 1:0 над аматьорския Сокол (Марково) в контрола.

Спарингът се проведе под Аязмото и имаше учебен характер. Единствения гол вкара Лукас Мартинс в 30-ата минута. "Зелено-белите" имаха още няколко положения за попадения.

Наставникът Николай Киров даде шанс на някои от юношите, играчи от дубъла и тези, които имаха по-малко минути от началото на сезона. Проби в тима кара познато крило.

Това е 22-годишният Денислав Станчев. Той е юноша и бивш футболист на Берое. За последно носи екипа на Добруджа през миналия сезон във Втора лига. Преди това бе част от Литекс, Локомотив (София) и Верея.

Имаше и кратък период в полския третодивизионен Битовия Битов. Пробите му при "зелено-белите ще продължават още известно време".

Следващият двубой на старозагорци в шампионата е в понеделник. От 20:00 часа те приемат Лудогорец, който днес излиза срещу ХИК в Лига Европа.