Румънският Аркада (Галац) надигра като гост българския първенец Хебър (Пазарджик) с 3:0 гейма в първия мач между двата тима от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Реваншът е утре (12 октомври) от 19,00 часа в Галац.

Домакините се нуждаят само от два спечелени гейма, за да се класират напред в ШЛ. Хебър пък излиза да гони задължителен успех в гостуването и продължаване напред. При победа на българския шампион с 3:1 или 3:0, ще се стигне до т.нар. "златен" гейм, който ще определи крайния победител. Осъзнавайки стойността на съперника, старши треньорът на Аркада Серджу Станчу заяви, че отборът му ще има много труден мач срещу българския тим, независимо, че ще играе на свой терен.

"Голямо предимство е да се завърнеш с победа след гостуване. Още по-голямо е да играеш в реванша пред собствените си привърженици. Но ние много добре знаем класата на съперника, с когото ще срещнем в сряда в нашата зала. Мачът ще бъде много труден. Победата ни в България с нищо не променя качествата на противниковия отбор. Те ще дойдат тук, за да се класират. Трябва да сме наясно какво ни очаква и да сме подготвени, ако искаме да се класираме по-нататък, защото това е нещото, което всички искаме“, коментира Станчу пред местната телевизия.