Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) изигра втори пореден  мач от първенството на Втора лига без да загуби. „Канарите“ завършиха 1:1 при гостуването си на Созопол в среща от 11-ия кръг.

По този начин възпитаниците на треньора Неманя Миланович имат вече актив от 6 точки, но въпреки това останаха на последното място в класирането. Жълто-черните имат само една победа от началото на сезона – срещу Марица с 1:0 в предишния кръг. Нападението им обаче се представя изключително слабо, тъй като за 11 двубоя дубълът на Ботев има само 4 отбелязани попадения.

В самия край на първото полувреме домакините получиха дузпа, която беше реализирана от опитния защитник Деян Молдованов.

Мачът в Созопол ще се запомни с изненадващия дебют на най-новото нигерийско попълнение Уме Уме Емануел. Именно той успя да изравни резултата в 77-ата минута.

Созопол: Росен Андонов, Лионел Самба, Диян Молдованов, Петър Генчев, Мариян Димитров, Георги Господинов, Галин Димов, Димитър Жеков, Венцислав Гюзелев, Тома Ушагелов, Ерик Почански.

Ботев II: Християн Славков, Димитър Балинов, Хуго Аззи, Мирослав Георгиев, Никола Нейчев, Мартин Христов, Мартин Ситев, Пламен Цончев, Никола Гелин, Уме Емануел, Самюел Акере.