Тайбрекът на двубоя Газ Сейлс Блуенерджи (Пиаченца) - WithU (Верена) 2:3 (20:25, 25:23, 25:23, 20:25, 22:24) в мача от първия кръг в Суперлигата на Италия, който се игра пред 1891 зрители в “Пала Банка”, влезе в историята.

Оказа се, че това е най-дългият 5-и гейм в историята на Серия А1 и Суперлигата на Италия, след като продължи рекордните 36 минути, при сегашната система на точкуване.

Този рекорд (36 ') надмина рекордния 5-и гейм от от миналия април (35'), който също беше игран в “Пала Банка” в пиаченца и също приключи с резултат 24:22, но домакините от Газ Сейлс Блуенерджи спечелиха срещу Итас Трентино, във втората среща от 1/4-финалите.

View this post on Instagram

A post shared by Lega Pallavolo Serie A (@legavolley)

Освен това двубоят Пиаченца - Верона остава в историята с равнество в поисканите “видео чълъндж” от двамата наставници - Лоренцо Бернарди - Радостин Стойчев 17:17.