Бразилия записа лесен и категоричен успех с 3:0 в контролата си срещу Гана, играна във френския град Льо Авър.

“Селесао” си свършиха работата още преди почивката, когато реализираха и трите си попадения. Те поведоха още в 9-ата минута, когато Рафиня изпълни корнер, а Маркиньос с глава откри резултата. В 32-рата минута Неймар намери с пас Ричарлисон, който с удар по земя от границата на наказателното поле удвои преднината на тима. В 40-ата минута именно нападателят на Тотнъм оформи крайния резултат, като в този случай беше точен с глава след центриране на Неймар от пряк свободен удар.

— B/R Football (@brfootball) September 23, 2022

Във вторник Бразилия ще срещне Тунис отново в контрола, но на “Парк де Пренс”, а в същия ден Гана има проверка с Никарагуа на испанска земя. Както е известно, двата тима са участници на предстоящия Мондиал 2022 и тези срещи са часто от подготовката им за първенството.

Снимки: Gettyimages