Рилски спортист сложи официално край на своята подготовка с победа над Левски. В приятелска среща, играна днес в „Арена Самоков“, баскетболистите на Людмил Хаджисотиров победиха „сините“ от София с 80:59.

Срещата бе равностойна само през първото полувреме, като в първата четвърт двата отбора завършиха наравно при 20:20. Във втория период Рилски имаше леко предимство и самоковци се оттеглиха на почивка при 40:36. След паузата на терена в „Арена Самоков“ сякаш имаше само един отбор и това беше този на Рилски, като краят на третата част дойде при 65:41 в полза на самоковци. В последната четвърт срещата на практика се доиграваше, за да приключи при крайното 80:59.

Сега пред играчите на Рилски спортист няма особено много време за почивка, защото още в сряда те ще бъдат изправени пред тежък тест - полуфинална среща от квалификациите за класиране в групите на турнира ФИБА Къп. Противник на тима ще бъде победителят от мача чежду Арис и Уулвс.