Лудогорец сгъна с 4:0 тима на Ботев (Враца) в късния неделен мач от еfbet Лига. Звездата на "орлите" Кирил Десподов откри резултата в 17-ата минута, а в 26-ата Матиас Тисера удвои. В 41-ата минута Десподов направи 3:0 за "орлите" от дузпа. В добавеното време Каули фиксира крайното 4:0. Това беше първи мач на врачани след раздялата с наставника Росен Кирилов, а шампионите влязоха в срещата след успеха над Рома в груповата фаза на Лига Европа. Успехът изстреля футболистите на Анте Шимунджа на върха в класирането на първенството, които вече мислят за предстоящото си гостуване на Бетис в Испания.

Срещата започна с брутално влизане на Кавдански в краката на Спас Делев още в 22-ата секунда. Първоначално Давидов му показа само жълт картон, но след преглед с ВАР промени решението си и правилно изгони защитника на врачани. Спас Делев пък трябва да благодари на Господ, че не получи тежка травма и продължи да играе.

В 9-ата минута Тисера направи огромен пропуск. Недялков отклони топката към задната греда след центриране от корнер, където нападателят на "орлите" я засече от метър пред празната врата, но някак успя да я изкара в аут.

Натискът на разградчани даде резултат в 17-ата минута. Рик дриблира в наказателното поле на домакините и намери Десподов, който след шут с едно докосване вкара в долния десен ъгъл на Костов за 0:1.

В 23-ата минута Тисера получи още една добра възможност да се разпише, но шутът му от воле излезе в аут. Само 180 секунди по-късно аржентинецът подобри своя мерник, удвоявайки резултата. Рик намери Десподов отдясно, българският национал пусна към Тисера, който нямаше как да сбърка от два метра пред празната врата.

В 31-ата минута Костов спаси шут на Десподов от малък ъгъл, а при добавката делев стреля в аут. След точно десет минути Десподов направи пробив по дясното крило и беше повален от Жан Пиер Да Силва в наказателното поле - Георги Давидов посочи бялата точка, а зад топката застана потърпевшият, който не сбърка с технично изпълнение - 3:0 за "орлите".

След почивката гостите от Разград намалиха оборотите, макар че отново се стигна до няколко опасни разбърквания пред рамката на Красимир Костов. В средата на второто полувреме се стигна до отменен гол на домакините заради засада, като повторенията показаха, че такава има. В добавеното време резервата в състава на Шимунджа Каули Оливейра направи 4:0 след подаване на Тисера.