Арда и Пирин (Благоевград) играят един срещу друг в мач от 10-ия кръг на efbet Лига. Към момента резултатът на "Арена Арда" е 0:0.

Двата тима започнаха равностойно двубоя, като атаки имаше ту към едната, ту към другата врата. По-интересни ситуации обаче липсваха. В 21-ата минута Иван Тилев бе изведен наляво и с хубав финт успя да навлезе навътре към наказателното поле. От границата на наказателното поле офанзивният футболист отправи удар, който обаче не се оказа достатъчно силен и след лек рикошет попадна право в ръцете на Янко Георгиев.

10

Само 2 минути по-късно дойде и най-чистото положение в срещата. След центриране отляво Александър Дюлгеров увисна и топката дойде точно на крака на Тонислав Йорданов, който дебнеше около границата на вратарското поле. От непосредствена близост нападателят на Арда стреля от воле, но право във вратаря на Пирин, който успя да спаси.

В 31-ата минута Ради Цонев опита късмета си от границата на наказателно поле. Кълбото обаче се отклони от защитник в “синьо” и попадна право в ръцете на Анатолий Господинов. 60 секунди по-късно гостите също стигнаха до първото си по-сериозно положение, когато след центриране по земя отляво Станислав Костов засече, но стражът на Арда успя да избие.

10

10 минути преди края на първото полувреме Тилев пусна хубаво извеждащо подаване към Ел Мами Тетах, който остана сам срещу вратаря Георгиев. Футболистът от Мавритания пое топката и с външен фалц опита да вкара, но опитният страж на Пирин успя да се справи. Няколко секунди по-късно - в 37-ата минута, отново Тетах бе главно действащо лице, когато с хубав финт се справи с противников състезател и от малък ъгъл стреля, но в аут.

В 40-ата минута Лъчезар Котев изведе Илия Юруков, който също остана очи в очи с Янко Георгиев. И този път обаче вратарят на “орлетата” бе на място и успя да избие. До края на първата част домакините продължиха да натискат, но безуспешно. Така двата тима се отеглиха при нулево равенство на почивката.

10

Второто полувреме започна отново с натиск на домакините от Кърджали, но защитата на Пирин и вратарят Янко Георгиев успяваха да се справят. В 60-ата минута “орлетата” също имаха възмжност, когато Станислав Костов стреля от границата на пеналтерията, но Господинов отново спаси.

АРДА 0:0 ПИРИН

Стартови състави:

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Джуниет Али, 3. Умар Сако, 9. Тонислав Йорданов, 11. Александър Георгиев, 24. Алекс Петков, 26. Ел Мами Тетах, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев;

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 19. Вячеслав Велев, 31. Красимир Станоев, 18. Мартин Смоленски, 3. Петър Занев, 17. Радослав Цонев, 10. Славчо Шоколаров, 29. Станислав Костов, 45. Христофор Хубчев, 20. Чебраилс Макрецкис.

Снимки: startphoto.bg