Ботев Пловдив победи Ботев Гълъбово с 1:0 в първата си проверка от лятната си подготовка. Канарчетата се наложиха закономерно над своя съперник, а тази вечер и утре те ще получат почивка от Желко Петрович. Попадението на победата падна в средата на второто полувреме, когато 18-годишният Крис Добрев засече центриране на Лазар Марин на задна греда.

През първата част жълто-черните бяха в горе-долу титулярния си състав, а през второто полувреме в игра се появиха много юноши. Голмайсторът Добрев пък след като игра през всичките 45 минути през първата част, се появи в игра отново малко преди да отбележи попадението си.

Неофициален дебют за Ботев Пд направиха холандците Филип ван Арнем и Родни Клустър, който се понравиха на феновете с играта, която показаха. Последното ново попълнение Тайлон не дебютира днес, а изгледа мача от трибуните в компанията на своя мениджър. Васил Шопов липсваше в състава на канарчетата. След като поиска да си тръгне поради семейни причини, днес халфът е бил пуснат да се прибере до родния Плевен. За момента в Ботев Пд все още не са взели окончателно решение, дали ще се разделят по взаимно съгласие с футболиста или ще търсят за него трансферна сума.

На трибуните в Коматево пък място бе заел бившият голмайстор на жълто-черните Стивън Петков, който неотдавна бе трансфериран в Португалия.

Днешната контрола на Ботев Пд имахте възможност да гледате НА ЖИВО в YouTube канала на PlovdivDerby.com.