Ботев и Лудогорец завършиха наравно 1:1 в среща от последния 30-ти кръг на Елитната група до 17 години. Двубоят се проведе на централния терен на базата в Коматево. "Канарчетата" излезнаха с жълти фланелки с надпис "ШАМПИОНИ U17" преди мача, а саматa среща изиграха със специални за екипи.

Двубоят започна с по-опасна ситуация за гостите. Димитър Василев пробва да открие след изстрел директно от пряк свободен удар, но стражът Баданов изби в корнер. В 7'  "жълто-черните" отвърнаха с добра възможност за гол. Георги Трифонов получи в наказателно поле, финтира бранител, ударът му с левия крак в близкия ъгъл обаче не намери целта. В 15' отново пловдивчани пропуснаха шанса си. Петър Итов проби отляво, центрира по земя, но Георги Трифонов закъсня със секунда даа засече от два метра. Все пак в 28' Ботев поведе в резултата. Първо Георги Господинов центрира от фаул Трифонов засече с глава, а стражът на разградчани спаси с добър рефлекс. При последвалото центриране обаче Богданов напраи опит за "ножица" и ударът му бе засечен от Атанс Чернев с шпагат - 1:0.

В 34'  гостите можеше да изравнят, но ударът на Георги Николов от 15 метра мина встрани от страничната греда.

Пет минути по-късно "канарчетата" пропиляха отличен шанс. При върната към бранител на "зелените" топка Иво Казаков се пребори и след рикошет кълбото попадна в Трифонов, който сам срещу вратаря не успя да го преодолее.

Малко преди края на частт Калоян Симеонов пробва своя шут при добра атака на Лудогорец, но топката срещна крак на защитник в "жълто-черно".

В началото на втората част отново гостите потърсиха първи попадението. След късо разиграване от корнер и центриране Валентин Цветанов отклони опасно с глава, топката обаче мина на сантиметри от страничния стълб. Последваха равностойни минути на терена. В 65' Лудогорец успя да изравни резултата. След много добра контраатака и центриране отдясно по земя Стефан Статев реаализира от точката на дузпата - 1:1.

Само три минути по-късно Ботев бе ба косъм от това да поведе отново. Итов центрира отдясно топката стигна до левия фланг, откъдето Атанас Стоименов върна малкото наказателно поле, но Иво Казаков пропусна да отбележи с плонж.

В минутите до края "канарчетата" бяха по-активния тим и повече търсеха гола. Множеството пропуски на "жълто-черните обаче ги лишиха от крайния успех.

Веднага след двубоя започна и награждаването на тима на Ботев, като шампиони на Елитната група до 17 години.

Ботев: 23 Милко Баданов - ВРАТАР, 9 Атанас Чернев, 16 Мерт Салимехмед, 13 Венцислав Богданов, 6 Мартин Русев - КАПИТАН, 17 Атанас Стоименов, 8 Мартин Иванов, 20 Георги Господинов, 18 Георги Трифонов, 10 Иво Казаков, 7 Петър Итов
Резерви: 1 Мартин Панев - ВРАТАР, 19 Томислав Георгиев, 21 Пламен Цончев, 14 Милен Николов, 15 Благовест Величков

Лудогорец: 12 Дамян Христов - ВРАТАР, 5 Анастас Пемперски, 3 Алекс Луканов, 7 Валентин Цветанов, 4 Ивелин Ангелов, 8 Димитър Василев, 11 Даниел-Виктор Кънчев, 10 Хидает Хюсеин - КАПИТАН, 14 Петър Георгиев, 17 Георги Николов, 19 Калоян Симеонов
Резерви: 1 Пламен Пепеляшев - ВРАТАР, 20 Стилян Спасов, 98 Онур Чолак, 6 Георги Маджаров, 16 Росен Иванов, 9 Стефан Статев, 18 Тодор Петров