Днес Ботев Пловдив U17 безпроблемно премина през Монтана и спечели гостуването си с 0:4. Канарчетата остават на върха в класирането с 9 точки преднина пред преследвача си Левски София.

Двубоят мина напълно под диктовката на "жълто-черните" от Пловдив. Още в 7' Петър Итов бе близо да открие за гостите, но диагоналният му удар премина на сантиметри от страничната греда. В 12' обаче топката се оплете в мрежата на Монтана. След подаване отдясно на Атанас Стоименов, Георги Трифонов заби кълбото под гредата от близка дистанция - 0:1. Шест минути по-късно отново шанс се откри пред Итов. Този път Стоименов центрира в наказателното поле, където седмицата на "канарчетата" засече с глава, но над вратата. В 23' Петър Итов направи нов пропуск. Полузащитникът получи в близост до вратата, завъртя се и шутира, топката обаче се отби от страничния стълб.

В 39' Ботев най-после удвои преднината си. Трифонов центрира остро отляво, кожено кълбо срещна бранител в "синьо" и стигна до Стефан Попов, който с техничен удар от въздуха удвои преднината на тима си - 0:2. Минута по-късно Попов можеше да отбележи отново. Халфът получи на пеналта, налезе в наказателното поле и шутира, но ударът му срещна напречната греда. До края на частта Венцислав Богданов също имаше шанс за гол, изстрелът му обаче бе блокиран.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени и Ботев продължи да доминира. В 48' резултатът придоби класическо изражение. Петър Итов проби по дясното крило и центрира, бранителят на домакините Георги Миланов опита да избие в корнер, но топката попадна в собственатa му врата - 0:3. Седем минути по-късно преднината на гостите се увеличи. Итов центрира в наказателното поле почти от центъра, а Стефан Попов с едно докосване прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, реализирайки своя втори гол в срещата - 0:4.

След попадението "жълто-черните" намалиха темпото, но запазиха пълния контрол. Георги Трифонов на два пъти имаше възможност да направи резултата още по-разгромен, но пропусна. Юсеин Касов също пробва своя късмет с удар от пеналта малко преди края, топката обаче мина на половин метър встрани. В последната минута Ботев получи правото да изпълни пряк свободен удар в непосредствена близост до наказателно поле. Зад топката застана Стефан Попов, който обаче шутира над вратата.

С успеха си Ботев уверено крачи към титлата, която изглежда все по-близо с наближаването на последните двубои от сезона.

Монтана: 1 Трифон Соколов - ВРАТАР, 16 Кристиян Младенов, 6 Валерио Валериев, 19 Бисер Ангелов, 2 Георги Миланов, 5 Борислав Славчов, 10 Алекс Тодоров - КАПИТАН, 11 Владимир Мичов, 9 Веселин Борисов, 18 Цветизар Симеонов, 13 Николай Събчев
Резерви: 12 Богомил Горанов - ВРАТАР, 20 Антонио Антонов, 21 Ивайло Апостолов, 17 Рослав Найденов, 14 Марти Дойнов, 8 Теодор Петков, 22 Емил Каменов

Ботев: 1 Мартин Панев - ВРАТАР, 16 Мерт Салимехмед, 9 Атанас Чернев, 19 Томислав Георгиев, 13 Венцислав Богданов, 6 Мартин Русев - КАПИТАН, 20 Георги Господинов, 7 Петър Итов, 18 Георги Трифонов, 10 Стефан Попов, 17 Атанас Стоименов
Резерви: 23 Християн Славков - ВРАТАР, 15 Благовест Величков, 8 Мартин Иванов, 21 Юсеин Касов