ЖФК Пълдин започна с победа пролетния дял на шампионата при жените. Състезателките на Ангел Славов надделяха с 2:1 като гост на Локомотив (Стара Загора). За пловдивчанки липсваха 4 основни футболистки, но това не им попречи за крайния успех.

През първата част ЖФК Пълдин не представи най-добрата си игра и отправи само два изстрела по посока вратата на съперника. Локомотив от своя страна се възползва от грешка в отбраната на пловдивчанки и поведоха в средата на полувремето.

След паузата възпитаничките на треньора Славов заиграха своята игра и логично стигнаха до обрат. В 70' след няколко пропуска Мария Стойчева изведе отлично Алекс Янева, която изравни - 1:1. Десет минути по-късно обратът бе пълен. Михаела Арабаджиева проби отляво и с пас по земя намери Янева, а нападателката не сбърка - 1:2.

Мачът бе специален за 12-годишната Атанаска Куманова от състава на ЖФК Пълдин, която дебютира в първенството при жените.