Инфантино иска Мондиал с 40 отбора "Моята програма не е пушилка и огледала. Тя е факти и не включва проекти като Световно първенство с 40 отбора. Това не е централна тема поне за 150 федерации в света. Ние знаем, че дори с 32 отбора едно Световно първенство може да се финансира доста трудно. Ние също така знаем и международния календар, който е много натоварен. 40 отбора е прекалено за Световно, заяви още Шампан. Инфантино обаче заяви, че е обвинен несправедливо, защото той има реална мотивация да го направи. "Още осем отбора ще бъдат в треска преди участието си на Световното първенство. Това ще увеличи интригата и драмата в квалификациите и ще даде повече възможности. Да не говорим, че от гледна точка на търговските права ще имаме повече приходи, повече мачове, повече продажби, заяви Инфантино./БТА Свали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOS
Битката за ФИФА се ожесточава
Feb 12, 2016, 12:49 PM
1
176