Германската футболна лига обмисля промени в турнира за националната купа, съобщава "Билд". Планът, който се обсъжда тайно, е от есента на 2019 година отборите от елита да започват по-късно участието си в надпреварата по примера на другите водещи европейски първенства, а не от първия кръг, както е досега.Разглеждат се няколко различни варианти. Единият от тях е само 11 клуба от първа Бундеслига да се включват от първия кръг, а останалите седем, който участват в евротурнирите, да започват директно от четвъртия. Друг пък предвижда отборите от елита да стартират от втория кръг, а състезаващите се в Шампионската лига и Лига Европа - от третия.Новият формат със сигурност ще срещне съпротивата на по-малките тимове, които ще трябва да преминат поне два кръга, за да получат възможността да се срещнат с някой от грандовете, срещите срещу които носят сериозни допълнителни финансови приходи.В момента всички професионални клубове започват от първия кръг на турнира за купата на Германия, който по традиция се играе седмица преди старта на сезона в първенството. Германската футболна лига също така обмисля промяна в разпределението на средствата от телевизионни права, като отборите от елита да получават по-голям дял от парите по новия договор, който ще влезе в сила през 2017 година и се очаква да бъде на стойност от около 1 милиард евро на сезон./БТАСвали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOS