Напук на всичко, Литекс си тръгва с Купа от Испания
Feb 11, 2016, 2:43 PM
1
114
Литекс официално бе обявен за победител в турнира „COPA X 2016″ в Испания, провел се на испанските спортните комплекси “Ла Манга Клуб“ и „Пинатар Арена“.В тазгодишното издание на надпреварата участваха 10 отбора. За да има равнопоставеност сред тях, регламентът зачиташе резултатите в само първите им три срещи. По този начин "оранжевите" натрупаха 9 точки, спечелени в 3 последователни победи- срещу Од Гренланд с 2-0, Стрьмгодсет с 1-0 и Динамо Загреб с 3-1, докато ремито с Волеренга не бе включено в статистиката за класиране.Соченият за един от най-големите фаворити - украинският колос Шахтьор, също се беше устремил към върха, но направи изненадващо нулево равенство с датския Рандерс и остана на 2-ро място със 7 точки, а трети се нареди норвежкия вицешампион Стрьомгодсет с 6т.Нападателят на Литекс Милчо Ангелов пък оглави голмайсторската листа в турнира. Той отбеляза 3 попадения -две на Од Гренланд и едно на хърватския Динамо.Организаторите на турнира са се свързали вече с ръководството на Литекс за да уточнят начина, по който те ще получат своята купа на победители.След лагера в Ла Манга, ловчанлии акостираха в околностите на Марбея, където ще завършат подготовката си на испанска земя.В четвъртък от 18.00ч българско време на главния терен на „Marbella Football Centre“ им предстои много сериозна проверка срещу руския гранд Спартак Москва.Коментирай