Отборът на Шумен си осигури място в плейофите на Националната баскетболна лига. Възпитаниците на Янко Янков очаквано спечелиха гостуването си на Берое със 123:81 (25:22, 29:20, 34:17, 35:22) и по този начин вече не могат да бъдат изместени от осмицата в първенството.

До края на сезона има още един кръг, а във временното класиране Шумен заема седмата позиция с баланс от 14 победи и 17 загуби, като е следван от Левски и Ямбол, които са с по 12-18 и играят един срещу друг по-късно днес. С тази победа Шумен автоматично елиминира Академик Пловдив (11-19) от борбата за плейофите. Берое пък остава на последната 12-а позиция с 8-22.

Баскетболистите на Берое успяха да се опълчат на своя съперник само през първото полувреме, но силите им не стигнаха за повече. Шумен вдигна оборотите в третата част и излезе напред с аванс от 29 точки, като последната четвърт бе просто формалност.

Карим Мане поведе колоната за Шумен с 25 точки и 8 асистенции. Баръш Мустафа допринесе с още 18 точки, Росен Иванов добави 13 точки, Дейвид Ролинс записа 11 точки и 7 асистенции, Веселин Байчев също вкара 11, а Джъстин Кохайда и Окан Хасанов реализираха по 10 точки.

Калоян Колчев бе над всички за Берое с 22 точки и 6 борби. Николай Титков прибави 21 точки, 6 борби и 5 асистенции, капитанът Дарин Иванов отбеляза 18 точки, а Седариан Рейнс приключи 14 и 7 борби.