Финалистът в Лига Европа от миналия сезон Рома е на полуфинал в надпреварата, след като елиминира Милан. "Вълците" победиха с 2:1 като домакин в реванша от четвъртфиналите и с общ резултат 3:1 се класират напред, където ще срещнат Байер (Леверкузен).

Рома поведе с 1:0 с попадение на Джанлука Манчини в 12-ата минута, който се разписа от близко разстояние. В 22-ата Пауло Дибала увеличи аванса на домакините - 2:0.

"Вълците" останаха с човек по-малко в 31-ата минута заради директен червен картон за Зеки Челик.

Леонардо Спинацола бе близо до гл във вратата на Милан в 58-ата минута, но Майк Менян демонстрира отличен рефлекс и спаси.

Тами Ейбрахам завърши нова атака на Рома в 65-ата минута, но прати топката над напречната греда, а в 86-ата минута Матео Габия оформи крайното 2:1.

РОМА - Милан 2:1 (3:1 общ резултат)
1:0 Джанлука Манчини (12), 2:0 Пауло Дибала (22), 2:1 Матео Габия (86)