Черно море надви Спартак (Варна) в полуфиналите от държавното първенство за ветерани. В редовното време двата тима завършиха 1:1, но след изпълнение на дузпи “моряците” се наложиха и с общ резултат 6:5 продължиха напред.

Двата отбора предложиха здрава битка и технични изпълнения, но до по-сериозни голови положения не се стигаше. През второто полувреме “моряците” се опитаха с повече преса да натиснат домакините. В средата на полувремето дойде и най-хубавият момент в двубоя. Миро Коларов с красив параболичен удар от сериозна дистанция не остави шансове на вратаря Стоян Ставрев. Отговорът на Черно море не закъсня. Няколко минути по-късно след изпълнение на корнер и удар с глава на Пламен Тонев топката влетя в мрежата на "соколите ".

В редовното време двубоят завърши 1:1 и това доведе до изпълнение на дузпи. При тях решаваща бе намесата на вратаря на Черно море Ставрев. Така с общ резултат 6:5 (1:1 в редовното време) “моряците” ще пътуват към финала за ветерани.