Галатасарай отново оглави класирането в турското първенство, след като разгроми с 4:0 Аланияспор. Всички попадения за гранда от Истанбул паднаха през второто полувреме. По този начин тимът на Окан Буруй събра 87 точки и изрепвари конкурента си за титлата Фенербахче, който има 85.

Това беше 13-та поредна победа на Галатасарай в Суперлигата, а серията на отбора от шампионатни мачове без загуба стигна до 20. За последно "джим бом" отстъпи на Хатайспор в средата на ноември.

Преди почивката гол на Абдулкерим Бардакджъ от Галатасарай беше отменен заради нарушение в атака, а Дрис Мертенс нацели напречната греда с фалцов изстрел. В 54-ата минута футболист на Аланияспор се озова на чиста позиция, но стреля право в ръцете на Фернандо Муслера. В ответната атака Баръш Йълмаз влезе в наказателното поле и технично насочи топката в далечния ъгъл на вратата.