Отборът на Ботев (Пд) до 17-годишна възраст победи връстниците си от Локомотив (Пд) с 2:0 в дерби от Елитната група за родените през 2007/08 г. На футболен комплекс „Никола Щерев – Старика“ възпитаниците на Борислав Караматев се наложиха след попадения на Александър Карталов и Николай Хаджиев.

„Канарчетата“ изиграха силен мач, като доминираха почти през цялото време. Още в ранните минути на първата част натискът им се увенча с успех, след като Александър Карталов се разписа. Той се възползва от центриране от корнер на Максимилиан Симеонов, за да прати топката във вратата.

През второто полувреме „жълто-черните“ продължиха да диктуват събитията на терена и рядко допускаха възможности пред собствената си врата. В самия край на двубоя Николай Хаджиев подпечата успеха, като реализира за 2:0 след асистенция на Кристиян Хаджиниколов.

С победата Ботев добави нови 3 точки в актива си в Елитна група U17, като вече е на 4-о място с актив от 37 точки от 22 мача. В следващия кръг момчетата на Борислав Караматев гостуват на Левски.

13 април 2024 г., събота, 10:30 ч / XXII кръг:
Пирин (Благоевград) - Лудогорец 1945 (Разград)            0:4 (0:1)
13 април 2024 г., събота, 13:00 ч / XXII кръг:
Ботев (Пловдив) - Локомотив 1926 (Пловдив)                2:0 (1:0)
13 април 2024 г., събота, 13:30 ч / XXII кръг:
Хебър 1918 (Пазарджик) - ЦСКА (София)                     1:2 (0:1)
13 април 2024 г., събота, 14:30 ч / XXII кръг: