Юношите на „Левски“ до 15 и до 16 години записаха победи на стадион „Георги Аспарухов“ срещу връстниците си от „ФК Пловдив“ в мачове от 22-ия кръг на Елитните групи в тези възрасти.

„Левски“ U15 разгроми с 14:1 гостите от Пловдив. Четири гола за „сините“ отбеляза Лазар Петров – в 15-та, 26-та, 35-та и 46-та минути. Три гола добави на Денис Милетиев – във 2-та, 28-та и 29-та минути, а по два пъти се разписаха Ернан Ангелов – в 39-та и 77-та, Никола Младенов – в 56-та и 72-та и Георги Георгиев – в 75-та и 79-та минута. Един гол отбеляза Пиер Дамянов – в 42-та минута.

Воденият от треньора Милен Гаджев отбор е на трето място в класирането с 48 точки.

„Левски“ U15: 12. Цветан Цветков, 2. Мартин Гайдев (50 – 15. Калоян Кирилов), 3. Реджеп Джугдан (50 – 13. Андрей Попов), 4. Диан Маринов  , 5. Александър Ценов, 6. Пиер Дамянов, 7. Томислав Петров, 8. Ернан Ангелов, 9. Лазар Петров (50 – 18. Никола Младенов), 10. Георги Камбитов (к) (50 – 16. Денислав Борисов), 11. Денис Милетиев (50 – 17. Георги Георгиев).

Юношите на „Левски“ до 16 години победиха с 2:0 връстниците си от „ФК Пловдив“. Любомир Каракашев откри резултата за „сините“ в 70-та минута, а Иво Мотев удвои в 75-та след подаване на Даниел Драгомиров.

Воденият от треньора Димитър Андонов отбор е на шесто място в класирането с актив от 44 точки. „

Левски“ U16: 1. Огнян Владимиров (к), 2. Антон Манов, 3. Кристиан Манолов, 4. Александър Йовчев, 5. Андрей Нешев (55 – 19. Самуел Велчев), 6. Сашо Грънчаров (80 – 14. Антонио Георгиев), 7. Любомир Каракашев, 8. Радостин Стоилов, 9. Иво Мотев (80 – 15. Мерт Салим), 10. Кристиян Вутов (80 – 18. Борислав Георгиев), 11. Александър Калчев Вутов (57 – 17. Даниел Драгомиров).

Източник: levski.bg