Йоана Константинова се класира за втория кръг на сингъл при девойките на Откритото първенство на Австралия по тенис. Българката победи убедително Емили Сарс-Лунде (Норвегия) с 6:1, 6:2 за 68 минути. Константинова спечели пет поредни гейма от 1:1 до 6:1 в първия сет. Във втората част тя поведе с 3:0 и без проблеми затвори мача.

Други три българчета отпаднаха в първия кръг. Елизара Янева пропусна мачбол и отстъпи със 7:5, 5:7, 4:6 пред Джой де Зеув (Нидерландия).

Янева направи обрат от 3:5 до 7:5, за да спечели първия сет. Във втората част тя стигна до мачбол при 5:4 и сервис на нидерландката, но не успя да се възползва. Българката загуби три поредни гейма от 5:4 до 5:7 и сетовете бяха изравнени. В третата част Янева допусна пробив за 3:4 и не успя да го върне.

Росица Денчева отстъпи с 4:6, 6:2, 1:6 пред Кейт Фейки (САЩ).

При юношите Иван Иванов загуби с 3:6, 3:6 от Енцо де Фрейтас от Бразилия.

Утре участието си в турнира започват още три българчета. При юношите Александър Василев ще играе срещу номер 4 в схемата Реи Сакамото (Япония). Квалификантът Анас Маздрашки излиза срещу друг тенисист преминал през пресявките -  Андреа де Марки (Италия).

Поставената под номер 16 при девойките Ива Иванова ще играе на старта срещу Лаура Брункел (Дания).

Треньор на родните таланти за турнирите в Австралия от страна на БФТ е Серафим Грозев.