Българският специалист Радослав Арсов изведе вицешампиона на Русия Локомотив (Калининград) до 8-а поредна и общо 11-а победа в местната женска Суперлига. Воденият от Радо Арсов тим успя да спре непобедимия до този момент в първенството Динамо (Москва), след като го надигра у дома с 3:1 (25:18, 29:27, 23:25, 25:23) в дербито на 15-ия кръг.

Всъщност момичетата на Арсов биха Динамо и в първия полуфинал за Купата на Русия с 3:0, но след това загубиха в реванша с 0:3 и в последвалия "златен" гейм с 11:15, с което отпаднаха от турнира. Впоследствие пък московчанки спечелиха трофея след победа над Ленинградка (Санкт Петербург) с 3:0 гейма.

Така Локомотив остава на 5-о място във временното класиране с 11 победи, 4 загуби и 35 точки. Динамо пък продължава да е лидер, но вече с 14 победи, 1 загуба и 41 точки. В следващия 16-и кръг вицешампионките са отново домакини, но на аутсайдера Атом (Курск). Срещата е в четвъртък (12 януари) от 19,00 часа българско време.

Фантастичен мач за Локомотив изигра турската националка Ебрар Каракурт, която заби невероятните 40 точки! (3 блока, 1 ас и 48% ефективност в атака - +26) за победата. Ксения Парубец и Вера Костючик добавиха още 14 и 13 точки за успеха.

За тима на Динамо опитната Наталия Гончарова реализира 19 точки (35% ефективност в атака - +9). Ирина Капустина (2 блока, 32% ефективност в атака и 25% позитивно посрещане) и Наталия Перейра (2 блока, 1 ас, 29% ефективност в атака и 53% позитивно посрещане) завършиха с 16 и 14 точки, но и техните усилия не помогнаха за победа.