Юношеският национален отбор на България до 15 г. постигна втора победа на Турнира за развитие на УЕФА в Кипър, след като днес разгроми Сан Марино с 8:0. С по 3 гола за нашия тим се отличиха Виктор Добрев и Васил Иванов. Пред 3 дни „лъвчетата“ се поздравиха и с успех срещу Армения (1:0) въпреки че завършиха двубоя с трима души по-малко на терена.

Днес още в 6-тата минута България поведе в резултата, след като Виктор Добрев центрира от ъглов удар, а вратарят на съперника Фризони не успя да се намеси адекватно и топката попадна в мрежата. В 18-тата минута отново Добрев бе точен за 2:0, а в 30-тата минута Дариус Дуролари отбеляза трето попадение за „лъвчетата“. Само в рамките на 15 минути до края на полувремето централният нападател Васил Иванов успя да оформи хеттрик, с който направи резултата разгромен и България се оттегли на почивката с цели 6 гола преднина.

През втората част българският тим продължи да доминира тотално и в 60-тата минута и Виктор Добрев записа трето попадение на сметката си, с което резултатът набъбна на 7:0. Влезлият като резерва Николай Попов пък оформи крайния резултат с осмото попадение в мрежата на Сан Марино в 83-тата минута.

В последния си двубой от надпреварата тимът на селекционера Владислав Вутов ще се изправи срещу домакина Кипър. Мачът е на 4 декември от 14:30 ч.

Съставът на България: 1. Александър Панайотов, 2. Кристиан Маринов (46 – 15. Димитър Кънев), 3. Виктор Иванов (46 – 19. Стоил Йорданов), 5. Ангел Тодоров (73 – 18. Петър Байраков), 8. Дариус Дуролари (73 – 16. Ястиян Георгиев), 17. Йоан Андреев, 20. Деан Несторов, 11. Денис Милетиев (46 – 10. Николай Попов), 13. Виктор Добрев, 14. Георги Марков, 9. Васил Иванов (68 – 7. Димитър Маринов).

Селекционер: Владислав Вутов.