Пирин U16 записа впечатляваща победа над Ботев (Пловдив) като гост с 2:1.

Двубоят се изигра на изкуствения терен на базата на “канарчетата” в Коматево. Герой за отбора във втори пореден мач се превърна Андреа Николов, който отбеляза и двете попадения. При тежките метеорологични условия и силен вятър двата отбора се оттеглиха при нулево равенство на полувремето.

В 61-ата минута след отлична контраатака Александър Георгиев подаде към Андреа Николов и резултатът бе открит в полза на орлетата. Домакините успяха да възстановят равенството в 80-а минута.

Момчетата на Радослав Бачев стигнаха до победен гол в 91-а минута отново след добра контраатака, при която Марио Янков подаде към Андреа Николов и той оформи крайният резултат 2:1 за орлетата.

В последният двубой от есенната кампания Пирин приема отбора на ЦСКА на базата в Рилци.