Дублиращият отбор на Ботев постигна ценен успех над тима на Берое II в „Битката за Тракия“ при дублиращите отбори. Срещата от 18-ия кръг на Югоизточната Трета Лига се игра на стадион „Локомотив“ в Стара Загора.

Нулевото равенство се запази в първата част между двата отбора. Вторите 45 минути започнаха силно за „ботевистите“ водени от Илиян Гаров, които успяха да реализират на два пъти във вратата на „заралии“.

Емил Найденов отбеляза поредното си попадение за Ботев II в 70-тата минута, а Ивайло Видев бе точен за крайното 2:0 в Стара Загора.

След победата над Берое, съставът на Ботев II събра 21 точки и е на 13-тата позиция във временното класиране на Югоизточната Трета Лига. В следващия кръг дублиращият отбор на Ботев се изправя срещу Саяна (Хасково) – дата и час на мача все още не са известни от БФС.

В днешния ден юношите до 14-годишна възраст (U14) се наложиха над Берое с 1:0 в Пловдив, а тези от U17 победиха отново с 1:0 тима на Национал (София).