В първи 1/4-финален двубой за Купата на БФС родени 2006г, "канарчетата" победиха с 7:2 като гост отбора на Спартак (Плевен).

Срещата се игра на стадион “Слави Алексиев" в Плевен. "Ботевистите" поведоха в мача след две бързи попадения на Александър Георгиев и Радостин Георгиев който отбеляза от далечна дистанция. Спартак върна един гол, но минути по-късно Ботев отбеляза за трети път в мача след отлична комбинация и гол на Велиян Видолов.

До края на първото полувреме, Ивайло Видев се разписа след изпълнение на корнер, а Велиян Видолов вкара отново за 5:1 след първите 45 минути игра.

Втората част продължи с натиск на "канарчетата" и те добавиха още две попадения след голове на Димитър Николов и Димитър Урумов. В средата на втората част, Спартак върна едно попадение за крайното 2:7 в полза на Ботев.

Реваншът е на 21.11 (вторник) от 14:30ч. на Футболен комплекс "Никола Щерев - Старика".

ЮСВ: Купа на БФС - 1/4 финали
11:00  Спартак (Плевен) - Ботев (Пловдив)                        2:7 (1:5)
14:00  ЦСКА (София) - Славия 1913 (София)                        2:1 (2:0)
14:00  Локомотив 1926 (Пловдив) - Септември (София)              1:1 (1:0)