Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) победи с 4:2 тима на Созопол. Срещата от 17-ия кръг на Югоизточната Трета Лига се игра на Футболен комплекс „Никола Щерев – Старика“ в Пловдив.

Силно начало на гостите ги изведе напред в резултата, но два бързи гола на Емил Найденов обърнаха развоя на двубоя и Ботев поведе на Созопол след по-малко от 10 минути игра.

В 25-тата минута, 16-годишния нападател на „канарчетата“ оформи своя хеттрик в двубоя.

През втората част и двата тима продължиха битката на терена. Иво Казаков отбеляза красив гол след като излъга бранител на Созопол и прати топката във вратата за 4:1. До края на срещата, гостите успяха да върнат едно попадение, но това не бе достатъчно за крайния резултат – Ботев II 4:2 Созопол.

В следващия кръг „жълто-черните“ излизат в „Битката за Тракия“ при дублиращите отбори на Ботев и Берое. Срещата от 18-ия кръг е на 18.11 (събота) от 14:30ч. в Стара Загора.