Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) записа нова загуба. Канарчетата водени от Даниел Коен допуснаха поражение при визитата си на Димитровград с 2:3. Срещата от 10-ия кръг на Югоизточната Трета Лига се игра на стадион “Миньор” в Димитровград.

Домакините поведоха с 2 гола аванс след като отбелязаха попадения в 30-тата и 60-тата минута. Григор Георгиев откри за домакините, половин час след началото. Филип Сантов удвои.

Умората у димитровградчани обаче беше видима с всяка изминала минута през втората част. Пловдивчани бяха свежи. В 68-та минута Емил Найденов върна едно попадение за “канарчетата”. Опитът обаче помогна на домакините. Влезлият като резерва Горан Ахмед вкара трети гол в 85-ата минута. Никола Гелин оформи крайния резултат в срещата – 3:2 за Димитровград.