Водещите имена от националния ни отбор по бокс при жените спечелиха убедително титлите от Държавния личен шампионат в Пловдив. Първенството при дамите завърши, като ЦСКА излъчи най-много златни медалистки – две. С по една титла се поздравиха представителките на Левски София, Локомотив София, Червен Бряг, Добруджа, Ботев и Русе.

Златни медали спечелиха Севда Асенова (48 кг), Венелина Поптолева (50 кг), Златислава Чуканова (52 кг), Станимира Петрова (54 кг), Тала Хабас (57 кг), Светлана Каменова (60 кг), Аслъхан Мехмедова (63 кг) и Мария Кънчева (66 кг).

ДЛШ в Пловдив продължава при мъжете. Днес и утре ще се проведат заключителните двубои за разпределение на медалите. Турнирът е и като контролно състезание за определяне участниците на първото Балканско първенство за мъже и жени, на което БФ Бокс ще бъде домакин в Албена в края на месеца, както и за престижната Европейска боксова купа в Будва с награден фонд от половин милион долара.