Адриан Андреев се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Шчечин (Полша) с награден фонд 145 000 евро. На старта Андреев победи участващия с „уайлд кард“ представител на домакините Даниел Михалски с 6:1, 6:7(4), 6:4 в мач, продължил три часа и пет минути. Във втория кръг той ще срещне победителя от мача между седмия в схемата французин Юго Гастон и чеха Зденек Колар.

Адриан Андреев започна уверено и поведе с 5:0 в първия сет, преди да го спечели с 6:1.

Във втория сет българинът допусна ранен пробив и изостана с 0:3 и 2:5, но успя да изравни за 5:5 и стигна до тайбрек. Андреев взе аванс от 2:0 в тайбрека, но Михалски обърна до 4:2 и го спечели със 7:4, за да изравни сетовете.

Българският тенисист пак трябваше да наваксва изоставане от 1:3 в третата част, но стигна до обрат за преднина от 4:3. С пробив в десетия гейм Адриан Андреев спечели с 6:4, осигурявайки си крайната победа.