Отборът на „Берое“ U16 започна участието си в новосформираната Елитна група до 16 г. с категорична победа над „Спартак“ (Пловдив) с 6:2. „Зелените“ не оставиха шанс на своя съперник и държаха контрола върху играта през цялото време.

Резултатът бе открит в 8. минута, когато Жулиен Евтимов бе най-съобразителен в наказателното поле и прати топката в мрежата след удар с глава от непосредствена близост. Четири минути по-късно обаче гостите изравниха с първата си атака до момента, но почти веднага след изпълнението на центъра „Берое“ отново поведе след чудесен удар на Илиан Керемедчиев от около 25 метра. Резултатът стана 3:1 в 24. минута, когато Калоян Русенов се разписа с глава след центриране от корнер, а до почивката ново попадение не падна.

„Спартак“ (Пловдив) намали резултата само две минути след подновяване на играта, но „зелените“ и този път реагираха мигновено и поведоха с 4:2 в 50. минута след гол на Петър Красимиров. Отново Калоян Русенов се разписа с глава след корнер в 77. минута, а крайното 6:2 бе оформено от Мариян Василев в 85. минута.

В следващия кръг момчетата на Иван Желев гостуват на „Лудогорец“, а срещата все още не е насрочена с точен ден и час.